GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 10941032
*
nr 1094 1032
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Fat, Stig Lindberg (1916-1982), Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 20x20
Kondition: nagg
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Stig Lindberg var bland annat verksam som konstnärlig ledare på Gustavsberg 1949-1957 och 1972-1980.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 18:10:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 09:53:51
1
200 kr
1/3 20:19:20
2
400 kr
4/3 14:50:00
3
300 kr
4/3 14:50:00
2
350 kr (Budbetjänt)
6/3 18:04:42
4
400 kr
6/3 18:04:42
2
400 kr (Budbetjänt)
6/3 18:05:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Lindberg
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Stig Lindberg var bland annat verksam som konstnärlig ledare på Gustavsberg 1949-1957 och 1972-1980.
Läs mer om Stig Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: domino fat keramik skandinavisk keramik stig lindberg svensk keramik sverige
-
8152 Matservisdelar
ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. G..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:31
-
7273 Skulptur
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Mannen med ma..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 19:21
-
8165 Vas
+ skål, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, Sv..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:09
-
8169 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsberg, b..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:09
*
Stig Lindberg
Kondition: nagg
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982. Stig Lindberg var bland annat verksam som konstnärlig ledare på Gustavsberg 1949-1957 och 1972-1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stig Lindberg
nr 1094 1032
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Fat, Stig Lindberg (1916-1982), Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 20x20
Kondition: nagg
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982. Stig Lindberg var bland annat verksam som konstnärlig ledare på Gustavsberg 1949-1957 och 1972-1980.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 09:53:51 | 1 | 200 kr |
| 1/3 20:19:20 | 2 | 400 kr |
| 4/3 14:50:00 | 3 | 300 kr |
| 4/3 14:50:00 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 18:04:42 | 4 | 400 kr |
| 6/3 18:04:42 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 18:05:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Lindberg
Stig Lindberg, svensk formgivare och mÃ¥lare född 1916, död 1982. Stig Lindberg var bland annat verksam som konstnärlig ledare pÃ¥ Gustavsberg 1949-1957 och 1972-1980.Läs mer om Stig Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: domino fat keramik skandinavisk keramik stig lindberg svensk keramik sverige
-
8152 Matservisdelar
ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. G..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:31 -
7273 Skulptur
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Mannen med ma..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 19:21 -
8165 Vas
+ skål, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, Sv..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:09
-
8169 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsberg, b..//
Auktionen avslutas
idag
29 juni kl 20:09



